Konkusy - SPnr5JG

Szkoła Podstawowa nr 5
w Jeleniej Górze
ul. Lotnictwa 1
58 - 500 Jelenia Góra
tel./fax: 75 64 214 29
e-mail: spnr5jg@poczta.onet.pl
Szkoła Podstawowa nr 5
w Jeleniej Górze
Przejdź do treści
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”
informacje: www.mwo.usz.edu.pl .   
 
Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy rejestrują się za pośrednictwem strony www i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.    
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców Jeleniej Góry do udziału w poniższych konkursach:

1) „Ekoprzedmiot codziennego użytku” - konkurs adresowany jest do mieszkańców Jeleniej Góry w wieku od 7 do 10 lat. Zadaniem uczestnika jest wykonanie funkcjonalnego ekoprzedmiotu codziennego użytku w formie przestrzennej z surowców wtórnych, np. pudełek papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, niepotrzebnych gazet, folii, resztek materiału, czy też z materiałów naturalnych, np. drewno, słoma. Ideą konkursu jest tzw. REUSING, czyli nadanie „drugiego życia” odpadom. Praca może zostać wykonana dowolną techniką.
2) „Film krótkometrażowy w jaki sposób ograniczyć wytwarzanie odpadów w domu” - konkurs adresowany jest do mieszkańców Jeleniej Góry w wieku od 11 do 17 lat. Zadaniem uczestnika jest nagranie oraz zmontowanie krótkometrażowego filmu o tym w jaki sposób jesteśmy w stanie ograniczyć wytwarzanie odpadów w domu na co dzień. Film powinien trwać maksymalnie 3 minuty.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.mpgk.jgora.pl/konkursy


KONKURS dla uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego
zDolny Ślązak
w roku szkolnym 2021/2022

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 8. Można wziąć udział w konkursach z następujących przedmiotów: z języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, biologii, chemii, geografii, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Każdy uczeń może wziąć udział w więcej niż jednym konkursie. Zgłoszenia chęci udziału prosimy kierować do nauczyciela uczącego dany przedmiot do 24 września 2021.


Szkoła Podstawowa nr 5
sekretariat@spnr5jg.pl
w Jeleniej Górze
Wróć do spisu treści